Ugoda z ubezpieczycielem

Obowiązkiem ubezpieczyciela jest ustalenie odpowiedniej wysokości zadośćuczynienia lub odszkodowania, a następnie wypłata tej kwoty osobie poszkodowanej. Niestety, ubezpieczyciele często zaniżają tzw. kwoty bezsporne odszkodowania, a następnie proponują dopłatę w przypadku zawarcia ugody.

Ugoda to nic innego, jak umowa zawarta z towarzystwem ubezpieczeń, które wypłaca poszkodowanemu określoną kwotę, który uznaje ją jako pełne zaspokojenie swoich roszczeń.

Z jednej strony ugoda umożliwia szybkie zakończenie sprawy i uzyskanie dodatkowych świadczeń. Należy jednak pamiętać, że zawarcie ugody z ubezpieczycielem wiąże się ze zrzeczeniem wszelkich roszczeń w związku ze szkodą, co może okazać się bardzo niekorzystne w przypadku szkód osobowych, gdzie w przyszłości mogą ujawnić się dodatkowe dolegliwości zdrowotne lub wysokie koszty leczenia.

Każdą propozycję zawarcia ugody złożoną przez ubezpieczyciela należy dokładnie przeanalizować. Ubezpieczyciele niemal zawsze zaniżają kwoty odszkodowań – zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej pomocy

Tagi: , , ,