Wyszukaj

Wybierz kategorię

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Zadośćuczynienie za upadek na nierównym chodniku

wrz 15, 2021 | Odszkodowania, Prawo | 0 komentarzy

Często zdarza się, że chodniki są nierówne z uwagi na ubytki lub ruchome płyty chodnikowe. Jest to ewidentne zaniedbanie ze strony zarządcy danego odcinka drogi i ponosi on
odpowiedzialność za doznane urazy u osób poszkodowanych, które powstały wskutek upadku spowodowanego tymi nierównościami.

Musimy pamiętać, że aby dochodzić zadośćuczynienia i odszkodowania w takim przypadku konieczne jest posiadanie świadka, który potwierdzi przyczynę upadku. Co istotne – nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to osoba bliska (np. mąż, dziecko, czy przyjaciel).

Drugą kluczową kwestią jest skompletowanie dokumentacji medycznej. Zaleca się aby jak najszybciej udać się do szpitala lub lekarza pierwszego kontaktu, niestety w  przypadku zwłoki ciężko będzie udowodnić, że w międzyczasie nie wystąpił żaden inny wypadek.

Należy również zaznaczyć, że nie jest wskazane czekanie do zakończenia leczenia aby wszcząć postępowanie o zadośćuczynienie. Im szybciej osoba poszkodowana zgłosi się do nas po pomoc, tym szybciej ma możliwość uzyskania środków na leczenie i rehabilitację.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *