Wyszukaj

Wybierz kategorię

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Postępowanie sądowe w sprawach odszkodowawczych

wrz 21, 2021 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Powszechnie wiadomo, że polscy ubezpieczyciele niemal zawsze zaniżają odszkodowania należne osobom poszkodowanym lub odmawiają wypłaty podnosząc niekiedy absurdalne argumenty.

W takich sytuacjach zalecamy naszym klientom skierowanie sprawy do sądu. Daje to możliwość uzyskania sprawiedliwego zadośćuczynienia i odszkodowania osobom poszkodowanym.

Niestety, postępowania cywilne w Polsce trwają długo – aktualnie rozpoznanie sprawy przez sąd pierwszej instancji trwa nawet dwa lub trzy lata. W przypadku spraw z zakresu błędów medycznych ten czas może być jeszcze dłuższy z uwagi na konieczność sporządzenia wielu opinii przez biegłych lekarzy. Rekompensatą za czas oczekiwania są ustawowe odsetki za opóźnienie. Przy wyborze kancelarii lub firmy odszkodowawczej należy zwrócić uwagę na to jak długo funkcjonuje, ponieważ jeśli jedynie np. 2 lub 3 lata bardzo prawdopodobne jest to, że nie udało im się jeszcze przeprowadzić ani jednej sprawy „od początku do końca”.

Postępowanie sądowe wiąże się również z koniecznością uiszczania kosztów sądowych (m.in. wpis sądowy i zaliczki na biegłych). Należy pamiętać, że można wystąpić z wnioskiem o zwolnienie z obowiązku uiszczania kosztów sądowych.

Nasza Kancelaria już od kilkunastu lat z sukcesami reprezentuje interesy klientów na terenie całej Polski – zachęcamy do kontaktu osoby poszukujące profesjonalnego pełnomocnika.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *