Wyszukaj

Wybierz kategorię

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Ciekawostka!

sie 22, 2023 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Mieszkaniec stanu Kentucky, Kevin Berling, 29-letni technik laboratoryjny poprosił przełożonych, by nie organizowano mu urodzin, bo bycie w centrum uwagi może wywołać u niego atak paniki. Mimo to został zaskoczony w pracy przyjęciem-niespodzianką. Zgodnie z przewidywaniami dostał ataku paniki i dokończył posiłek w samochodzie, gdzie jeszcze przez godzinę dochodził do siebie, stosując ćwiczenia oddechowe.

Przedstawił on swoje niezadowolenie szefowi, po czym skończył „na dywaniku” u przełożonych za odbieranie współpracownikom radości. Nerwowa atmosfera i krytyka wywołały u Berlinga kolejny atak paniki. Został on wysłany do domu, a parę dni później zwolniony z powodu zdarzeń z jego urodzin.

Berling zarzucił firmie dyskryminację w związku z niepełnosprawnością oraz nieusprawiedliwione działania odwetowe w odpowiedzi na sprzeciw wobec nieuwzględnienia jego potrzeb.

Ława przysięgłych sądu okręgowego hrabstwa Kenton jednogłośnie nakazała wypłacić Berlingowi 300 tys. dolarów zadośćuczynienia za straty moralne i 150 tys. dolarów odszkodowania za utracone wynagrodzenie (w tym 30 tys. za pensje, których nie otrzyma w przyszłości).

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *