Wyszukaj

Wybierz kategorię

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Umowa z kancelarią odszkodowawczą – na co zwrócić uwagę?

kw. 1, 2022 | Odszkodowania, Porady prawne, Prawo | 0 komentarzy

Polski rynek usług w zakresie dochodzenia odszkodowań jest pełen podmiotów oferujących swoje usługi. Przy wyborze pełnomocnika należy jednak zachować ostrożność, ponieważ łatwo jest trafić na nieuczciwą firmę.

W pierwszej kolejności ważnym kryterium wyboru powinien być czas istnienia na rynku danej kancelarii. Kancelaria, która funkcjonuje zaledwie kilka lat tak naprawdę może nie mieć odpowiedniego doświadczenia w skomplikowanych sprawach – niektóre spory sądowe trwają przed sądem pierwszej instancji nawet ok. 8 lat.

Kolejnym ważnym elementem jest treść umowy. Powinna być jasna i zrozumiała, a wszelkie jej warunki i obowiązki stron nie mogą budzić wątpliwości. Wiele firm sporządza umowy na niekorzyść osób poszkodowanych, są one pełne niejasnych postanowień, również tych dotyczących wynagrodzenia pełnomocnika, co jest niezgodne z prawem i prowadzi do nieważności umowy.

Warto również pamiętać, że wysokość prowizji nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami o usługach danej firmy w zakresie kompetencji jej pracowników, jakości usług oraz kontaktu. Pod wątpliwość należy również poddać firmy, które działają z pomocą agentów, nie są oni prawnikami, w związku z czym często wprowadzają osoby poszkodowane w błąd.

Podsumowując, należy zwrócić uwagę na wiele czynników i nie podejmować pochopnie współpracy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *