Wyszukaj

Wybierz kategorię

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Ugoda z ubezpieczycielem

mar 19, 2021 | Inne, Odszkodowania, Prawo, Ubezpieczenia | 0 komentarzy

Obowiązkiem ubezpieczyciela jest ustalenie odpowiedniej wysokości zadośćuczynienia lub odszkodowania, a następnie wypłata tej kwoty osobie poszkodowanej. Niestety, ubezpieczyciele często zaniżają tzw. kwoty bezsporne odszkodowania, a następnie proponują dopłatę w przypadku zawarcia ugody.

Ugoda to nic innego, jak umowa zawarta z towarzystwem ubezpieczeń, które wypłaca poszkodowanemu określoną kwotę, który uznaje ją jako pełne zaspokojenie swoich roszczeń.

Z jednej strony ugoda umożliwia szybkie zakończenie sprawy i uzyskanie dodatkowych świadczeń. Należy jednak pamiętać, że zawarcie ugody z ubezpieczycielem wiąże się ze zrzeczeniem wszelkich roszczeń w związku ze szkodą, co może okazać się bardzo niekorzystne w przypadku szkód osobowych, gdzie w przyszłości mogą ujawnić się dodatkowe dolegliwości zdrowotne lub wysokie koszty leczenia.

Każdą propozycję zawarcia ugody złożoną przez ubezpieczyciela należy dokładnie przeanalizować. Ubezpieczyciele niemal zawsze zaniżają kwoty odszkodowań – zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej pomocy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *